מוסיקה מחול

תחושת בטן או ANIMA

05.08 | חמישי | 21:00 | רפפורט חיפה


מופע בינתחומי – מקורי, סוחף ומשעשע - שנמצא על הקו התפר שבין מופע מחול - למופע מוזיקלי – לתיאטרון חזותי ועושה שילוב חדשני בין פלמנקו ומוזיקת כליזמר. היוצרת מיכל ברט מפגישה את גיטריסט הפלמנקו הספרדי Jose Carrillo 'Fyty' , עם הרכב הכליזמר 'הקליינע מענטשעלעך' ועם פרקשן עקבי הנעליים שלה למופע העוסק במעבר מרווקות לזוגיות, לחיי הורות, בחוויות ההיריון, הלידה והדינאמיקה בשנים הראשונות לחיי המשפחה הגרעינית שלנו.
מהלכו בנוי מקטעים מגוונים שמציפים את הרגשות העמוקים והמורכבים ביותר של חווית ההורות והמשפחה, ויחד עם זאת בוחנים את ההיבטים העדינים ומלאי התובנות בשגרה היומיומית המשפחתית. 
כל אלה באים לידי ביטוי דרך נקודת מבטה של האישה-הרעייה-האם, ומוצגים בסצנות פרודיות המלוות בקריצה והומור.
מופע רב משתתפים – מוזיקאים, רקדניות ושחקניות בו כל אחד לוקח חלק בהתרחשות, לעיתים כדמויות, לעיתים כחלק מהתפאורה, ולעיתים מהווים שיקוף של עולמה הפנימי של האם.
שפה תנועתית ייחודית ומקורית, פלמנקו מסורתי ומודרני, תנועה ומשחק - יחד עם מוזיקה חיה בעיבודים חדשניים שמבוצעת על-ידי הרכב גדול, משולבים יחד בקפידה - בעצמה וכנות ויוצרים ביטוי אומנותי ראשון ויחיד מסוגו.

את המופע הזה אני נושמת ומגלגלת משנת 2016, בה נולדה בתי הבכורה.
 היה בי הרצון להביא לידי ביטוי ולשתף את הגילויים החדשים על חיי, את התחושות וההתמודדויות שמלוות אותי במסע הזה – ולהעלותם על הבמה כיצירה חדשה.
מתוך החוויה הראשונית הזו, עבורי, של הקמת משפחה, נבע החיפוש אחר ביטויים חדשים - תנועתיים והבעתיים לצד הפלמנקו. ביקשתי לצאת מגבולות הגוף והתנועה המוכרים לי, והתחלתי לחקור ולבטא את התנועה תוך התייחסות למוטיבים מתחום המשחק, הפרפורמנס, שימוש בהומור, פרודיה  - ולהניח לשפת הפלמנקו שלי להיפתח ולשאוב השראה מהם.
לצד זה ויחד עם עבודתי התנועתית, חיפשתי גם חיבורים מוזיקליים חדשים וראשונים מסוגם שישקפו גם הם את אותה חוויה. כך הגעתי ליצור את שיתוף הפעולה המרתק והעוצמתי שבין מוזיקת הפלמנקו לבין מוזיקת הכליזמר - שהשילוב ביניהם אולי נראה תחילה לא קשור, אך שתיהן מושפעות (בין השאר) מניגוני התפילה היהודית המסורתית. לשתיהן בסיסים קצביים מגוונים, רגש סוחף ואנרגיה מתפרצת. 
היצירות המוזיקליות נבנו והותאמו במיוחד למופע. היצירות מבוצעות ב'לייב', ומסונכרנות בקפידה עם הכוריאוגרפיה והתחושה שהיא מבקשת להעביר;
החל מנגינה בו-זמנית של שני אמנים על גיטרה אחת כדימוי לחיבור רומנטי, דרך סדרת צלילים צורמים של כל הכלים, המדמים את צירי הלידה ועד 'פלוץ' של התינוק בעת ש'מחליפים לו טיטול' (בצליל שנעשה ע"י הבסון).
במופע זה בחרתי לשבור את החלוקה המסורתית והקונבנציונאלית שיש במופעי מחול בכלל ובמופעי פלמנקו בפרט, בין רקדנים למוזיקאים  - מבחינת תפקידם, מיקומם והתנועה שלהם. כלל המשתתפים במופע הזה מהווים חלק בלתי נפרד מההתרחשות הבימתית, העלילה והשימוש בחלל; החל בדימוי של זירעונים וביצית, דרך מטאפורה להורמונים המלווים את מהלך ההיריון, עד לייצוג של התעוררות חוזרת ונשנית של 'התינוק' בעת 'ההרדמה'. 
המופע הוא בעצם הסיפור שלי ושל כל אישה המקימה משפחה. התנועה, המשחק, הפלמנקו והכליזמר 'מספרים' את הסיפור האותנטי אך האוניברסלי של המסע הזה – מרווקות, לזוגיות, למשפחה   (וכל מה שביניהם) - בכנות רגישות והומור.

משך המופע: כשעה

אמנים ויוצרים:
- מיכל ברט – יוצרת, כוריאוגרפית, רקדנית ומנהלת אומנותית ומוזיקלית
- חוסה קארייו 'FYTY' Jose Carrillo - לחן וגיטרה פלמנקו (סביליה, ספרד)
- 'הקליינע מענטשעלעך' (הרכב כלייזמר) – עיבודים ונגינה :
- אייל פסי - קלרינט
- יואב פורת - אקורדיון     
- תמר ברזילי       
- מושיקו ג'יואן - כינור
- הדר ברט - כינור            
- שקד קליין - כלי הקשה
ריקוד / משחק  : סמדר ורדי, מיה שנידרמן, מעין יוחנן שוחט 

בסיום הרכישה ישלח אישור הזמנה למייל שלך,
במידה ולא קיבלת אותו, יש לחפש בתיקיית דואר הזבל / ספאם על פי מספר ההזמנה ולהעבירו לתיקיה הראשית.

 

05.08 | חמישי | 21:00 | רפפורט חיפה

מתי והיכן

אולם רפפורט חיפה
יש מספיק כרטיסים
05/08/2021 21:00

עוד מידע

  • מיכל וינר
  • 039059290